Spoření. Je to jedno z nejméně srozumitelných pojištění pro klienta. Tak především proto, že klient má zpravidla málo informací, jaké jsou vůbec možnosti spoření. Pojistný trh skutečně nabízí celou škálu možností jak si naspořit. Co nás motivuje k tomu, abychom si začali spořit? Tak především prognóza budoucích důchodů, které se budou vyplácet třeba v roce 2040 a později. Je jasné, že stát nebude mít tolik prostředků, aby vyplácel takový důchod, abychom důstojně prožili stáří. A tak je jenom na nás, kdy se mi sami začneme zajímat o to jaké, jsou vůbec možnosti spoření.

Jaké máme my klienti možnosti, jak si naspořit finanční prostředky na stáří?

Kapitálové životní pojištění: zde je velkou výhodou u tohoto pojištěni, že je ve smlouvě uvedena částka, kterou si klient naspoří, tedy jakou částku dostane klient při dožití smlouvy. Zde je možné si připojistit i rizika. Možnost uplatnit daňový odpočet na RČ, ale i příspěvek zaměstnavatele. Je součástí III. pilíře.

Důchodové pojištění: často se zaměňuje s penzijním připojištěním. Důchodové pojištění z trhu nyní téměř vymizelo, ale jsou pojišťovny, které ho i nadále prodávají. Výhodou je také garantovaná částka k výplatě. Možnost uplatnit daňový odpočet na RČ, ale i příspěvek zaměstnavatele. Je součástí III. pilíře.

Penzijní připojištění. Taktéž často zaměňováno z důchodovým pojištěním. Zde došlo k 1.1.2013 k zásadním změnám. Je to pojištění, které má přesto spoustu předností. Možnost uplatnit daňový odpočet na RČ, ale i příspěvek zaměstnavatele. Je součástí III. pilíře.

Životní pojištění: je to pojištění, které by se mělo primárně sjednávat na rizika. Přesto se často sjednává i v kombinaci se spořením, nebo i jako spoření samostatně. Z letité praxe vím, že tento způsob spoření, kde klient nemá uvedenou částku k výplatě ve smlouvě, tak osobně nedoporučuji. Taktéž možnost uplatnit daňový odpočet na RČ, ale i příspěvek zaměstnavatele. Je součástí III. Pilíře.

Vážený kliente vzhledem k tomu, že oblast „SPOŘENÍ“ je velice složitá, tak Vám doporučuji, abyste navštívili naši kancelář, kde Vám zcela zdarma odborně poradíme a doporučíme na základě Vašeho zadání to nejlepší řešení Vašeho spoření pro Vás na Vaši budoucnost.

Klient od nás odchází vždy spokojen.