Hypoteční trh se uklidňuje, ale úroky stoupají. HYPOTÉKU JE TŘEBA SJEDNAT VČAS!

img_20160916_131537Ne jen občané, uvažující o vlastním bydlení, ale zejména profesionální finanční analytici byli v minulých dvou letech zaskočeni chováním hypotečního trhu: úrokové sazby několikrát klesly, když už se čekal jejich růst, sklesaly znovu a opakovaně. Přesto bylo jasné, že tento trend nemůže trvat do nekonečna. Navíc zasáhla i ČNB, která považovala vliv výhodných hypoték za škodlivý pro realitní trh. S dostupností hypotečních úvěrů začaly růst ceny nemovitostí.

Co je dobré pro občana? Dobré samozřejmě je, když si může pořídit bydlení (ale ne jen to – o možnostech hypotečních úvěrů píšeme v jiných článcích na našich stránkách) za co nejvýhodnějších podmínek, bez ohledu na to, zda jsou výhodné pro trh. Dva faktory ale působí proti sobě: dostupnost hypotéky × růst cen nemovitostí. Druhé ruší výhodnost prvého, ale přesto hypotéky zůstávají momentálně nejvýhodnějším řešením Vaší potřeby bydlet, doposud jsou výhodnější, než nájem! Dokonce můžete část nemovitosti pronajímat, a tím hypotéku splácet! Nevyplatí se však váhat.

Doposud jsme schopni sjednat velmi výhodné úrokové sazby, dokonce nižší, než je průměr, a navíc je zarezervovat až na dva roky! Přidanou hodnotou Kanceláře Cohla je navíc pestrá nabídka z oblasti pojištění v rámci celého trhu. Pro bližší informace navštivte naši kancelář. V každém případě nastal mírný opačný trend – růst úroků. Od října 2016 a dubna 2017 budou postupně odpadat možnosti 90 a více procentních hypotečních úvěrů.

Podrobně o tom píšeme jinde, z jiných zdrojů odkazujeme na článek Průměrná sazba hypoték v červenci nepatrně stoupla v Novinkách.cz

V každém případě, pokud chcete bydlet ve svém, JE TŘEBA JEDNAT HNED!