Životní pojištění ve věku terorismu

img_20160916_131537Že žijeme v neklidných dobách, o tom se snad nemusíme rozepisovat. Po pádu železné opony jsme málem čekali, že státy zruší armády, zbrojní průmysl bude stagnovat, protože se všichni budeme mít rádi, tolerovat se, se zájmem poznávat jiné národy, kultury a civilizace, učit se od nich ke vzájemnému prospěchu, a hlavně, budeme si vážit života, zdraví, budeme si ho vzájemně přát. Nebudeme na sebe chrastit zbraněmi a ubližovat si. Náznaky, že to tak všichni nevidí, byly sice už tenkrát – na Balkáně, ve Rwandě, a i jinde. Ale teprve po 11. 9. 2001 jsme to všichni pochopili naplno, a ono je ještě hůř.

Některá odvětví průmyslu a obchodu na to začínají reagovat. Letos trpí zejména cestovní kanceláře a agentury. Oblíbené turistické destinace v Evropě, Africe i Asii se staly terčem útoků teroristů či „osamělých vlků“, lidé raději zůstávají doma. A CO NA TO POJIŠŤOVNY? Pojišťovny začínají reagovat pochopitelně také, ale pomalu.

Naše kancelář často sjednává úrazová a životní pojištění. A zde musíme naše klienty varovat: smrt či úraz při atentátech a teroristických útocích jsou standardně ve výlukách. Není to nic až tak divného. Pochopitelně, plnění nesmí pojišťovnu položit, a teroristické útoky jsou horší, než živelná pohroma. A tak se i ony jistí, aby mohly zabezpečit při běžnějších rizicích. Stejně jsou ostatně ve výlukách úrazy a úmrtí, pokud k nim dojde v rámci občanských a politických nepokojů, při srážkách fanoušků, zejména, pokud se jich pojištěnec aktivně účastnil. Přesto musely pojišťovny zareagovat na poptávku, kterou vlna terorismu ve světě vyvolala.

Objevily se na trhu čtyři první vlaštovky, které terorismus už ve výlukách nemají. Dvě z toho považujeme na základě zkušeností klientů a solventnosti ústavu za solidní, ty ostatní už méně (slabý kapitál). V obou spolehlivých případech však platí, že nepatří k nejlevnějším.

Přesto, POKUD SE I VY OBÁVÁTE TERORISMU A SHÁNÍTE PRO SEBE A SVOJI RODINU POJIŠTĚNÍ, PŘIJĎTE SE PORADIT K NÁM. ZDARMA VÁM NAMODELUJEME POJIŠTĚNÍ PODLE VAŠICH POTŘEB A POŽADAVKŮ.

P. s. 6. 10. 2016:

Očekávání, že se pojišťovny přizpůsobí obavám našich občanů, se pomalu naplňují: čím dál, tím více pojišťoven ruší výluky na terorismus. Buď v rámci životního pojištění, nebo umožňují připojistit se proti následkům teroristického útoku v cestovním pojištění. Předně ale jde o nové smlouvy; držitelé starších smluv ještě na následky teroristického útoku pojištěni nejsou. Poškozený nesmí být pochopitelně sám teroristou, ani nesmí teroristickému útoku jakkoliv napomáhat.

PŘIJĎTE SE PORADIT K NÁM, JAK SE NA TOTO RIZIKO PŘIPRAVIT. Zároveň však musíme naše klienty varovat před zbytečnou panikou: domníváme se, že pravděpodobnost, že se stanete obětmi teroristického útoku je menší, než třeba infarktu, onkologického onemocnění, nebo úrazu při dopravní nehodě.

1 Komentář

  1. Pingback: Potřebujeme pojištění proti terorismu? – Kancelář Cohla – Centrum hypoték a pojištění

Přidávání komentářů není povoleno.