Smlouva uzavřená jednou provždy? To rozhodně ne! Nabízíme klientům revize již uzavřených smluv

20160506_133947Opět se vracím ke zkušenostem z naší praxe. Klienti často uzavřou smlouvu, ale víckrát se k ní nevrátí. Víte, jak to s takovými papíry chodí: napřed člověk zapomene, kde ho má, nakonec i, že ho vůbec má. Jenomže příkazy k placení, platí, chodí složenky, pojistné se automaticky odvádí přes SIPO. Pojištěnec nezřídka zapomene, na co vlastně platí.

Důsledky ovšem mohou být fatální. Platíte si sice pojištění, ale když se něco přihodí, ani nevíte, že byste mohli žádat plnění. Například pes mého kamaráda pokousal psa sousedova. „Co mám dělat?“ ptal se zoufale, když dostal účet za veterinární léčbu. Až dalším ptaním jsem zjistil, že „mám pojistku na ‚blbost‘, ale to se asi na to nevztahuje?“ Ne. Právě to je ono – blbost = čili odpovědnost v občanském životě. Jsou také odpovědnosti vůči zaměstnavateli, provozu modelů a další. Ale v jazyku pojistných smluv a podmínek je někdy těžké se vyznat. Lidem pak uniká, co je přesně obsahem jejich smlouvy.

A tak se čas od času setkáme s igelitkou napěchovanou papíry. Pojistné smlouvy, dodatky, změny, a nebo smlouvy dávno neplatné, nebo platné i víc, jak deset let! Takové smlouvy si zaslouží čas od času prověřit: mění se zákony (poslední výrazná změna přišla v roce 2014, smlouvy před tímto datem by měly být určitě revidovány), jsou nové, většinou lepší nabídky. Zvláště staré úrazovky nepokrývají skutečná rizika, která Vás ohrožují.

NABÍZÍME: sjednejte si schůzku u nás a přineste nám své smlouvy ke kontrole. TYTO SLUŽBY JSOU ZDARMA A NEZÁVAZNÉ. Našimi doporučeními či nabídkami se můžete, ale nemusíte řídit. VYPLATÍ SE VŠAK PŘINÉST SMLOUVY KE KONTROLE, JINAK V PŘÍPADĚ POJISTNÝCH UDÁLOSTÍ HROZÍ ZKLAMÁNÍ, ŽE JSTE CELÁ LÉTA PLATILI POJIŠTĚNÍ ZBYTEČNĚ.

Mgr. Jakub Dvořák

1 Komentář

  1. Pingback: Celý život budu platit, a ono se nic nestane … PTŘEBUJI POJIŠTĚNÍ MAJETKU? – Kancelář Cohla – Centrum hypoték a pojištění

Přidávání komentářů není povoleno.