12. díl na téma ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ – Co je to připojištění BEST DOCTORS?

12. Životní pojištění - 01

                Nepochybně jste již ve sdělovacích prostředcích zaznamenali, že při komplikovaných zákrocích (onkologická onemocnění, nebo onemocnění srdce a cév) si naši lékaři vyžádali konzultace zahraničních odborníků a sami je svým kolegům poskytli. Stejně, ačkoliv máme šikovné lékaře, některé zákroky se podstupují v zahraničí, buď pro větší zkušenosti, nebo vybavení. A jistě Vás napadlo, jak by to bylo s Vámi, kdyby byla ta potřeba. Kolik to stojí? Mohl bych si to dovolit já? Tohle asi všechno zdravotní pojištění nekryje?

                Je to pravda. Takové nadstandardní výkony levné nejsou, a proto si je musí hradit, nebo alespoň spolufinancovat sám pacient. Do toho musíme započítat, že je-li zákrok proveden v zahraničí, nejde jen o zaplacení zákroku, ale i pobytu a stravování! A přece to není vyhrazené jen milionářům.

                Některé pojišťovny hradí i podobnou péči včetně stravného, a není to o mnoho dražší. Cena služby „Best Doctors“ zahrnující konzultace i odbornou péči specialisty ze zahraničí nebo v zahraničí do 25 milionů za rok a 50 za celé pojistné období stojí kolem 350/měs. I když je člověk mladý a zdráv, tím spíše tuší-li, že by se mohlo časem něco objevit (buď již nějaké obtíže byly nebo se objevují v pokrevním příbuzenstvu), stojí za to o tom pouvažovat.

                Pojistné plnění zahrnuje léčebné postupy u zhoubných nádorů, bypass, náhrady srdečních chlopní, transplantace orgánu nebo tkáně od žijícího dárce, neurochirurgický zákrok při onemocnění nebo úrazu mozku, nitrolebních struktur a míchy. Kromě zdravotní péče kryje plnění i náklady na cestu do zahraničí, ubytování i stravování. (Podrobnosti se dozvíte u nás).

                Jak jsme řekli na počátku seriálu, životní pojištění není jen pro smrt, ale především pro život. A je třeba si ho užít co nejdéle a v co nejlepší kondici. Proto jsme připraveni sjednat Vám i taková užitečná připojištění.

                Možná Vás napadne, jak je to s dnes velmi populárními sporty, které patří do oboru rizikových. Jak se staví pojišťovny i rizikovým sportům, O tom si povíme za týden 29. 3. 2016. ZATÍM VÁM NAŠE KANCELÁŘ PŘEJE PĚKNÉ PROŽITÍ VELIKONOČNÍCH SVÁTKŮ, PROSTÉ POJISTNÝCH UDÁLOSTÍ.

Celý text ke stažení v pdf

1 Komentář

  1. Pingback: Životní pojištění? Nejde jen o smrt, ale o život!

Přidávání komentářů není povoleno.