Rok 2016 a hypoteční úvěry aneb jak si správně vybrat?

Hypotéky 01Milí klienti, rozhodl jsem se věnovat Vám trochu svého času a napsat poznatky o současném trhu s hypotečními úvěry. V tomto oboru pracuji 11. rokem a mohu za sebe říct, že je to poměrně náročná oblast, s  kterou jsem se dlouho seznamoval. Jde o to, abyste se Vy, naši stávající i budoucí klienti, uměli zorientovat v  oblasti hypoték, refinancování hypotečních úvěrů a úvěrů na bydlení. Od toho tu je naše kancelář.

To k čemu se rozhodujete, je naprosto zásadní životní krok a je třeba se velmi dobře rozhodnout. Je to dlouhodobý závazek a tak je důležité si vybrat to nejlepší řešení.

Pokud jste můj článek dočetli až sem, tak je to dobře, protože nyní Vám popíšu z praxe, jak to funguje na našem bankovním trhu a co Vám naše kancelář může nabídnout. Určitě to pro Vás nebude ztracený čas. Budu se snažit vše vysvětlovat krátce a srozumitelně.

Nejprve obecné rozdělení. Jaký může být účel úvěru?

Jsou dvě základní formy hypotečního úvěru a ty si popíšeme. Jedná se o „nový hypoteční úvěr“, nebo „refinancování stávající hypotéky, nebo úvěru např. ze stavebního spoření“.

  • Nový hypoteční úvěr. Naše kancelář zastupuje klienta zcela zdarma. Klient navštíví naši kancelář a přinese zadání, tedy nám sdělí svoji představu, jak a na co chce hypoteční úvěr využít. Jsou zde různé formy účelu např. koupě bytové jednotky, koupě rodinného domu, koupě a rekonstrukce rodinného domu, nebo bytového domu za účelem pronájmu apd. Těch možností úvěru je mnoho. Naše kancelář dělá všechny možnosti včetně financování nemovitostí pro podnikatele.
  • Refinancování stávajícího hypotečního úvěru, nebo úvěru ze stavebního spoření. Ano, bezplatně se můžete obrátit na naši kancelář, kde s Vámi zcela nezávazně zkonzultujeme Vaši představu refinancování. Stačí znát termín fixace a úrokovou sazbu, což je uvedeno v úvěrové smlouvě. Následně se stanoví postup a naše kancelář Vám předloží možnosti nové úrokové sazby, pochopitelně vše nezávazně.

Takže k praxi samotné. Určitě doporučuji, abyste měli zastoupení při řešení hypotečního úvěru, nebo úvěru ze stavebního spoření, nebo refinancování stávající hypotéky. Naši úlohou v tomto případě je klienta zcela zdarma zastupovat a vykomunikovat, co nejpříznivější podmínky v rámci bankovního trhu. Výhodou naši kanceláře je, že děláme v průměru čtyři hypoteční úvěry měsíčně, tudíž máme poměrně velké zkušenosti na hypotečním trhu a různé možnosti, jak klientovi vykomunikovat zajímavé podmínky při řešení hypotečního úvěru, nebo refinancování stávající hypotéky. Naše kancelář zastupuje celkem 10 velkých bank, zpravidla nejvíce spolupracujeme s pěti největšími bankami. Je to dáno úzkou, průběžnou a letitou spoluprací, kterou klienti mnohokrát okusili, že má smysl být zastupován. Umíme ušetřit různé vstupní poplatky a snažíme se vyvíjet tlak na příznivou úrokovou sazbu. Z naší strany je to seriózní služba klientovi, který to ocení na konci zrealizovaného obchodu a dále předává na naši kancelář pozitivní ohlasy, za což se náš klient v současné době nijak nestydí a naopak rád doporučí naše služby. Tím naše péče o klienta nekončí. I nadále se o klienta staráme po realizaci hypotečního úvěru při komunikaci s bankou. Na příklad čerpání hypotečního úvěru při výstavbě rodinného domu nebo navýšení stávající hypotéky a podobně.

Závěr a shrnutí. Jde o to, že se dost často stává, že si klient vyřídí hypoteční úvěr sám. Paradoxně hypoteční úvěr může být sjednán za ne příliš výhodných podmínek. Klient odchází z banky spokojen, ale dost často jsem se setkal s tím, že by naše kancelář při zastupování klienta zcela zdarma dokázala ,,bonitnímu,, klientovi vykomunikovat výrazně lepší úrokovou sazbu a vstupní poplatky. Je to paradox, ale je tomu tak. Mnoho takto sjednaných hypotečních úvěrů bylo následně v době fixace naší kanceláří refinancováno.

Naše kancelář zastupuje 10 největších bank na trhu, zcela zdarma klienta zastupujeme, umíme vyvinout příznivý tlak na poplatky a úrokovou sazbu. Umíme poradit při tvorbě kupní smlouvy. Následně po realizaci hypotečního úvěru se o klienta staráme a plníme případné další klientovy požadavky. Také v době další fixace se o klienta staráme a hledáme optimální řešení ať u stávající banky, nebo v jiné. S klientem jednáme vždy seriózně. Od samého počátku nám jde o to, aby byl spokojen a vybral si co nejlepší řešení.

Zkuste to s námi………

Děkuji za pozornost a dosavadní důvěru.

Rok 2016 je na realizaci hypotečního úvěru opravdu výjimečný a o tom článek příště.