PŘIJĎTE VÝSLEDKY SVÝCH KALKULACÍ POVINNÉHO RUČENÍ NA INTERNETU ZKONZULTOVAT NA NAŠI POBOČKU

cropped-Nová-otevírací-doba.jpgZkusili jsme internetovou kalkulačku povinného ručení …

Internet je plný kalkulaček, které nabízejí úžasné slevy na povinném ručení. Jednu jsme vyzkoušeli. Nebudeme říkat kterou. Jednak nechceme narušovat obchody provozovatelů stránek, ale ony všechny pracují na stejném algoritmu, takže jedna za všechny stačí.
Z podobných důvodů nebudeme jmenovat ani jednotlivé pojišťovny. Jejich jména nahradíme písmeny abecedy. Provozovatel kalkulačky se holedbá, že umí ušetřit až 9.000,- Kč ročně! Zkusil jsem to na svém autě, které jsem nedávno pojišťoval. Výsledek:
A:    35/35 za 1.116,- Kč
70/70 za 1.163,- Kč
B:    35/35 za 1.217,- Kč
50/50 za 1.425,- Kč
111/111 za 1.807
C:   35/35 za 1.217,- Kč
70/70 za 1550,- Kč
D:   35/35 za 1514,- Kč
70/70 za 1593,- Kč
140/140 za 1642,- Kč
MÁ TO ALE HÁČEK:
Při sjednávání pojištění musíte uvést některé citlivé údaje. Při orientačním sjednávání stačí telefon a e-mail, ale u samotného uzavření i RODNÉ ČÍSLO a VIN KÓD vozidla, jakési rodné číslo vozu! V naší kanceláři pochopitelně také, ale u nás víte, komu tyto informace předáváte. Komu jste vlastně poskytli své rodné číslo přes internet?
Do několika minut po spuštění kalkulačky mi volal pracovník. Slušný, zdvořilý, představil se mi jménem. To je v pořádku. Samozřejmě tlačil na to, abych mu předal i ty informace, které jsem do kalkulátoru neuvedl. Měl pravdu v tom, že zpřesní cenu, ale LEPŠÍ CENU MI NENABÍDL. Bylo jasné, že by pojištění se mnou okamžitě rád sjednal, ale uzavřít takovou smlouvu jen po telefonu je nebezpečné – v případě reklamací nevíte, na koho se obrátit.
Velmi doporučoval variantu B. To je celkem dobrá volba. Doporučoval i variantu, která v kalkulátoru nebyla, s pojištěním celé osádky vozidla. Když jsem odmítl s tím, že se teprve rozhoduji, upozornil mě, že ceny z kalkulátoru přímo v pojišťovně nedostanu. To už je pravda jen částečně. My sami nabízíme výhodné slevy, které běžně dostupné nejsou, a ani pracovník firmy, která stojí za tím kalkulátorem, mi je nenabídl!
SPOLÉHAT NA WEBOVÉ KALKULÁTORY NEDOPORUČUJEME:
Předně nevíte, s kým vlastně své pojistky sjednáváte, zatímco u makléřské firmy jednáte tváří v tvář, znáte pevné body, jako je jméno zprostředkovatele a sídlo firmy.
Webové kalkulačky nezohledňují obsah pojištění a kvalitu pojistitele. Například s ústavy A a C jsou velmi špatné zkušenosti při plnění. Za solidní firmy považujeme B a D. Tady je třeba zdůraznit, že CENA NENÍ NEJDŮLEŽITĚJŠÍM UKAZATELEM. Nízká cena může být vykoupena průtahy při plnění. To ale internetové kalkulačky neřeknou. NA KALKULÁTORU NEZÍSKÁTE VEŠKERÉ A ANI PŘESNÉ INFORMACE.
MAKLÉŘSKÁ FIRMA O VÁS PEČUJE. Ze zkušenosti víme, že když si sjednáte pojistku přes internet, osobní péče zprostředkovatele končí. Se vším se pak musíte obracet přímo na pojišťovnu. Jelikož jste pojistku nesjednali přímo s nimi, není vstřícnost taková, jakou právem očekáváte. U MAKLÉŘE SJEDNÁNÍM POJIŠTĚNÍ PÉČE NEKONČÍ, NÝBRŽ ZAČÍNÁ. Vyřídíme veškeré Vaše další požadavky: změny a úpravy smluv, hlášení pojistných událostí, ohlídáme plnění a dobrou cenu pohlídáme i na přesrok!
Na rozdíl od makléřů KALKULAČNKA NERUČÍ ZA OBSAH ANI PLNĚNÍ.
Především však INTERNETOVÉ KALKULÁTORY LEVNĚJŠÍ oproti makléřským firmám NEJSOU. V naší kanceláři se například stavil mladík, tedy bez vyjetých bonusů, kterému na internetu vycházela drahá pojištění. U nás získal pojištění o 800,- Kč levnější, než mu nabízela nejlevnější pojištění na internetu!
Já si sám sjednal v naší kanceláři pojištění u firmy B s limity 50/50 za 1.120,- Kč. Byli jsme tedy úspěšnější u spolehlivé firmy, než webový kalkulátor u firmy problematické! Navíc mají nyní díky jednání přes internet mé údaje neznámé osoby, a při návštěvě různých komerčních webových stránek se mi vnucují „výhodná“ pojištění právě mého typu vozu!
PŘIJĎTE TEDY VÝSLEDKY SVÝCH KALKULACÍ NA INTERNETU ZKONZULTOVAT NA NAŠI POBOČKU. Umíme toho víc, než mrtvý webový skript.

1 Komentář

  1. Pingback: Může být makléř nezávislý? – Kancelář Cohla – Centrum hypoték a pojištění

Přidávání komentářů není povoleno.