VYBRAT KVALITNÍ ŽIVOTNÍ POJISTKU NENÍ SNADNÉ. NA CO SI DÁT POZOR?

Pořídit si tu pravou byste měli na základě reálného užitku, který vám přinese, ne podle výhod, které vám bude nabízet pojišťovna, resp. její zástupce.

Při výběru pojistky se proto zajímejte, jaké výluky z pojištění mohou mít vliv na pojistné plnění, tedy v jakých případech vám pojišťovně může plnění krátit či vůbec neposkytnout. Některé výluky uplatňuje většina pojišťoven, jiné jsou specifické pouze pro některé pojišťovny, proto porovnávejte pečlivě.

Soustřeďte se především na to, aby vám nebo vašim blízkým pojistka skutečně pomohla v případně nejvýraznějších rizik, jako jsou dlouhodobá pracovní neschopnost, invalidita a úmrtí. Chcete-li ušetřit, zvažte pojištění, u kterého se bude časem pojistná částka snižovat – přeci jen v 60 letech budete potřebovat pro zajištění životní úrovně po zbytek život méně peněz než v  40 letech.

Další možností je využít příspěvku zaměstnavatele. Ušetřit můžete na daních. A pokud žijete zdravě, například nekouříte nebo netrpíte nadváhou, můžete získat od pojišťovny zajímavé slevy.

Pozornost věnujte také čekacím lhůtám či k tomu, zda pojistná ochrana běží hned od podpisu smlouvy nebo na zahájení kompletní ochrany musí uběhnout předem stanovený čas.